Excel White Stainless Steel Hot Air Hand Dryer HAD-2.5-001
SKU: HS-095
R3165,30
In Stock
Category:
Description
Excel White Stainless Steel Hot Air Hand Dryer.
Features:
Specifications:
Drying Time: 25 – 30 seconds
Air speed: 30m/s
Wattage: 2.5kW
Power supply: 220Vac, 50Hz
Dimensions: 270 x 240 x 200mm
Additional information
Color
White
Drying Time
25 – 30 seconds
Air speed
30m/s
Wattage
2.5kW
Power Supply
220Vac, 50Hz
Body material
Stainless Steel
Dimensions
270mm x 240mm x 200mm